Etnik Halı

Bulunduğumuz ortama yaşanmışlık ve ruh katmak istediğimiz anlarda etnik halıalr tercih ederek evimizin istediğimiz her alanında bunu sağlayabiliriz. Etnik halılar belirli bir bölgenin kültürel ve etnik motiflerinden parçalar ile oluşturulmuş halılardır. İster modern ister klasik tarzda evlerde rahatlıkla kullanılabilen etnik halılara Sultan Halıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Etnik Halı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 

İlk olarak hangi bölgenin etnik parçalarını evimize taşımak istediğimize karar vermemiz gerekmektedir. Ortadoğu etnik parçalarını evimizde görmek istiyorsak Afgan tarza kilimler tercih edebilirken, Avrupa etnik parçalarını istersek İskandinav tarza kilimler evimiz için doğru seçim olabilir. Evimizin genel yapısı haricinde kullanabileceğimiz küçük dekoratif eşyalar ile bu bütünlüğü sağlarabiliriz. 

Emekleme döneminde olan bir çocuk var ise yumuşak yüzeyli halıların tercih edilmesi çocuğun el ve diz bölgesinde tahrişi engelleyecekitir. Leke tutmaz halı seçimi çocuğunuz çevreyi keşfederken oluşan küçük kazaların izlerini kaldıracaktır.
Evde bulunan yaşlı ve çocuklar için altı kaydırmaz halı tercih edilmesi halının toplanmasını ve ya kayarak istenmeyen kazalara neden olmasını engelleyecektir.

Astım yolu hastalıkları olan bireyleri için toz toplamaz halılar tercih edilmeli, uzun ömürlü kullanım için renk solması yapmamasına dikkat edilmelidir.

Evinizin ısıtma durumuna göre halının hav yüksekliğine bakılmalıdır. Günlük kullanım için ince ve ya orta kalınlıktaki halılar tercih edilebilirken, mutfak gibi alanlarda ince halılar tercih edilebilir.

Halının konumlandırılacağı mekanın genel özellikleri halı seçiminde önemli etkenlerden biridir. Odanın boyutu, büyüklüğü, duvar ve eşyaların renkleri önemli etkenlerdir. Oda daha büyük ve ferah gösterilmek istenirse açık tonda halılar, daha sıcak bi ortam yakalanmak istenirse koyu tonda halılar tercih edilmelidir. Her mekanda mobilya ve perdelerin renkleri dikkate alınmalı halının rengine göre eşya seçimi yapılmamalıdır. Mobilyalar ile bir bütünlük yakalamak için halı seçimi en sonra bırakılarak, doğru tercihler yapılmalıdır.

Etnik Halı Çeşitleri Nelerdir?

Etnik halılar üretim şekli, iplik cinsi ve desen olarak farklılık gösterebilir. Dünyanın her yerinde oldukça popüler olan etnik halılardan en gözde olanlar Türk ve Afgan halılarıdır. Türk kilimleri genllikle el dokuma olarak hazırlandıkları için oldukça emek gerektiren ve maliyeti yüksek olduğu için makine dokuma tarzında yapılabilen Afgan ve iskandav halılar tercih edilmektedir. Normal makine dokuma halılara kıyasla özel ölçü seçeneği daha az bulunsa da özel ölçü seçeneği bulunan etnik halılarda mevvcutur.

Sultan Halı’da evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz etnik halı serileri;

-Afgan Kilim
-Afgan Halı Serisi
-Yaprak Şönil Serisi
-Vadi Serisi Serisi
-Dekoratif Halı Serisi
-Bambu Serisi Halı

Etnik Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

  • İlk olarak her halının kendi yıkama talimatları dikkate alınmalıdır.
  • Yıkamaya uygun olan halılar, elde ya da makinede 30 dereceyi geçmeyecek şekilde deterjan ve yumuşatıcı kullanılmadan yıkanmalıdır.
  • Halı üzerine ağır bir cisim konulmuşsa halının ya da cismin yeri belirli aralıkla değiştirilmelidir.
  • Halı, çamaşır suyu, kezzap gibi ağır kimyasal maddeler ile temizlenmekten kaçınılmalıdır.
  • Jel tabanlı halılar yıkama sonrası kurutma işleminde taban kısımları gönüşe dönük olmamalıdır.
  • Halılar düzenli aralıklar ile süpürülmelidir.
  • Kullanılmayan halılar nemden uzak ortamda muhafaza edilmelidir

Etnik Halı Fiyatları

Sultan halı da her zevke uygun etnik halılarıda özel ölçü seçeneği olan halılar ile zevkinizi evinizin her alanına taşıyabilirsiniz.

Her bütçeye uygun halı modellerinden size en uygun olan halıyı kolaylıkla seçebilir, hatta arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile hazırlanmış ‘Halıyı Odanda Gör’ uyugulaması ile halıyı sipariş etmeden evinizde ücretsiz bir şekilde görebilirsiniz.

Halıların üretimi, iplik cinsi, metrekaresi gibi bir çok etken fiyat belirleme konusunda etkilidir.

Uygun fiyatlı ürünler, ürün değişimi yapmak istediğinizde bütçenize faydalı olacaktır. Yüksek kaliteli ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz halı modelleri için tüm ürünlerimizi incelyebilir ya da online destek hattından bilgi ve yardım talep edebilirsiniz.

Sultanhalı.com.tr’de 118TL’den başlayan fiyatlar ile istediğiniz tarza mutfak halılarına tek tıkla sahip olabilirsiniz.


 

534,00 ₺ KDV Dahil
776,00 ₺ KDV Dahil
1.224,00 ₺ KDV Dahil
1.778,00 ₺ KDV Dahil
616,00 ₺ KDV Dahil
895,00 ₺ KDV Dahil
616,00 ₺ KDV Dahil
895,00 ₺ KDV Dahil
534,00 ₺ KDV Dahil
776,00 ₺ KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR