1.080,00 ₺ KDV Dahil
1.569,00 ₺ KDV Dahil
1.080,00 ₺ KDV Dahil
1.569,00 ₺ KDV Dahil
1.080,00 ₺ KDV Dahil
1.569,00 ₺ KDV Dahil
1.080,00 ₺ KDV Dahil
1.569,00 ₺ KDV Dahil
1.080,00 ₺ KDV Dahil
1.569,00 ₺ KDV Dahil

Kilim

Kilimler evlerin ara alanlarında hem dekorasyon için hem de alan doldurmak için sıklıkla tercih edilen parçalardır. Kilimleri halılardan ayıran en önemli özellik üretim farklılığıdır. Otantik ve modern kilimler açısından kendi arasında ayrılabildiği gibi, dokuma ve baskı kilimler olarak da çeşitli gruplara ayrılabilmektedir.

Kilim Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kilimlerin kullanım alanlarına göre özellikleri belirlenmeli ve buna göre kilim arayışına girilmelidir.

Banyo, mutfak gibi alanlarda kullanılan kilimlerin su geçirmez, leke tutmaz olamasına dikkat edilmelidir.

Sultan Halı olarak kilimlerimizi antibakteriye ve antialerjenik olarak üretiyor, siz ve sevdiklerinizin sağlığını düşünüyoruz.

Astım yolu hastalıkları olan bireyleri için toz toplamaz kilimler tercih edilmeli, uzun ömürlü kullanım için renk solması yapmamasına dikkat edilmelidir.

Kilimler sadece koridor gibi alanlarda değil salon gibi alanlarda da kullanılabilir. Sultan Halı da istediğiniz ölçülere göre hazırlanabilen kilim seçekleri bulunmaktadır.

Özel ölçü ile sipariş vereceğiniz kilimler için kullanım alanının ölçüsünün doğru alınması gerekmektedir. Ölçü alımında, kilime saçak eklenecekse saçak boyutununda hesaplanması daha doğru bir ölçü elde edilemesini sağlayacaktır.

Kilim eğer dar bir alanda kullanılacak ise daha açık tonda kilimler kullanılması alanı daha geniş gösterecektir.

Kilimin konumlandıralacağı zeminin özellikleri de kilim seçiminde etkili faktörlerdendir. Kaygan zeminler için kaymaz taban kilimler tercih edilmesi önemlidir.

Evcil hayvan bulunan ortamlar için kilimlerde, koparılma riskine karşın saçak tercihi kısa tutulmalıdır.

Kilim Çeşitleri Nelerdir?

Kilimler Kumaş, desen, kalınlık vs. Olarak birden fazla faktöre bağlı olarak çeşitlendirilmektedir.

Hem kullanışlı hem de doğa dostu Oeko-Tex sertifikalı Nano Kilimler gibi su geçirmez kilimler evlerin her alanında rahtlıkla kullanılabilmektedir.

İstediğiniz kilimi hazır halı ebalarından kolaylıkla seçebilir ya da online sipariş vererek istediğiniz ölçü ve şekilde de siparişinizi oluşturabilirsiniz. Özel ölçü ile sipariş oluştururken kilimin ölçülerinin doğru alınması önemli bir faktördür. Özel kesim kilimler yalnızca sizin için hazırlanıyor olup, hem ebat hem de saçak isteğinizi whatsapp hattımızdan arkadaşlarımıza hızlı bir şekilde bildirerek siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

 Sultan Halı’da evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz kilim serileri;

 • Nano kilim
 • Efnan kilim
 • Afgan kilim
 • Helena Kilim

Kilim Temizliği Nasıl Olmalı?

 • İlk olarak her halının kendi yıkama talimatları dikkate alınmalıdır.
 • Yıkamaya uygun olan halı ve kilimler, elde ya da makinede 30 dereceyi geçmeyecek şekilde deterjan ve yumuşatıcı kullanılmadan yıkanmalıdır.
 • Halı ve kilimler üzerine ağır bir cisim konulmuşsa halının ya da cismin yeri halıda iz kalmaması için belirli aralıkla değiştirilmelidir.
 • Halı ve kilimler , çamaşır suyu, kezzap gibi ağır kimyasal maddeler ile temizlenmekten kaçınılmalıdır.
 • Jel tabanlı halılar yıkama sonrası kurutma işleminde taban kısımları gönüşe dönük olmamalıdır.
 • Halı ve kilimler düzenli aralıklar ile süpürülmelidir.
 • Kullanılmayan halılar nemden uzak ortamda muhafaza edilmelidir.
 • Halı ve kilimlerin üzerinde iz yapmaması için çaydanlık, ütü, tencere gibi sıcak cisimler konulmamalıdır.

 kilim Fiyatları

Kilimler halılara göre fiyat olarak daha uygun olduğu için tercih sebebi olmaktadır. El dokuma kilimlerin fiyatları oldukça yüksek olduğu için genellikle makine dokuma kilimler tercih edilmektedir.

Makine dokuma kilimler hem bütçeye uygun olup hem de uzun yıllar boyu kullanıma uygundur.

Afgan Kilimler gibi otantik kilimler modası geçmediği için çok uzun vaadede sıkılmadan kullanılabilecek kilimler arasındadır.

Sıklıkla tarz değiştiren bireyler için uygun fiyatlı kilimler seçmek, kilim değişikliği sırasında bütçenin zorlanmamasını sağlayacaktır.

Sultan Halı da, her zevke uygun kilimler özel ölçü seçeneği olan kilimler ile zevkinizi evinizin her alanına taşıyabilirsiniz.

Her bütçeye uygun kilim modellerinden size en uygun olan kilimi kolaylıkla seçebilir, hatta arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile hazırlanmış ‘Halıyı Odanda Gör’ uyugulaması ile halıyı sipariş etmeden evinizde ücretsiz bir şekilde görebilirsiniz.

Kilimlerin üretimi, iplik cinsi, metrekaresi gibi bir çok etken fiyat belirleme konusunda etkilidir.

Yuvarlak kilim modellerinde saçak isteği olursa, kullanılacak saçak miktarının fazlalığından dolayı saçak fiyatı eklenebilmektedir.

Uygun fiyatlı ürünler, ürün değişimi yapmak istediğinizde bütçenize faydalı olacaktır. Yüksek kaliteli ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz halı modelleri için tüm ürünlerimizi incelyebilir ya da online destek hattından bilgi ve yardım talep edebilirsiniz.

Sultanhalı.com.tr’de 96TL’den başlayan fiyatlar ile istediğiniz tarza mutfak halılarına tek tıkla sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR